گشتاسب مظفریان – GMozafarian

مشاور و توسعه دهنده نرم افزار -Adviser and Software Developer

تاریخ
۱

تاریخ را چگونه بخوانیم ؟ اصلا بخوانیم یا نخوانیم ؟

تاریخ را چگونه بخوانیم ؟

به نام اهورامزدای پاک

تاریخ را چگونه بخواینم ؟

آیا باید به شکل یک افسانه پر از شاخ و برگ و دروغ های شاخدار آن را خواند؟ یا پندی گهر بار دارای حکمتی بسیار والا و ارزشمند ؟

چه تاریخی را باید خواند ؟ معاصر یا باستان ؟

شاید بهتر باشد که بجای تاریخ ۲۰۰۰ سال پیش کمی تاریخ معاصر را مطالعه کنیم و ببینیم که چگونه از ۱۳۰۰ هر روز به یک اسم و رنگ و سخنی کلاهی گشاد بر سرمان گذاشته اند.
شاید هم نه , شاید بهتر باشد همان تاریخ ۲۰۰۰ سال پیش را بخوانیم ; تا بجای دیدن کلاه های گشاد معاصر , هوش و ذکاوت و اعمال اجدادمان را دیده و آموخته, تا بتوانیم با آن راه گشای امروزمان باشیم.
شاید هم بهتر باشد کتاب های تاریخ و حکمت حکیمان را جِر دهیم و فحشی به قبر اجدادمان .
بنظرم هر کاری که کنیم هیچ تاثیری ندارد چون چیزهایی که نباید از یادمان رفته
مثلا یادمان رفته که باید تغییر را از خودمان شروع کنیم. چه اهل مطالعه باشیم چه نباشیم, هر روز از خواب بیدار شده و تمام دنیا را قضاوت میکنیم و میخواهیم که همه چیز بابمیلمان باشد بی آن که ضحمت کوچکترین تغییری بخودمان دهیم یادمان رفته که باید برای تغییر و ترقی خود و جامعه تلاش کنیم.
واقعا چه فرقی میکند؟
وقتی که بجای تلاش و کوشش هر روز برای همه چیز بهانه ای جدید پیدا می کنیم و برای بی عرضگی های خود مقصری , وقتی که فقط شعار می دهیم و عمل نمی کنیم , چه فرقی می کند که تاریخ ۲۰۰۰ سال پیش را بخوانیم یا معاصر ; یا بهتر است بگویم: چه فرقیست بین خواندن و نخواندن ؟ بین دانستن و ندانستن؟ بین ما و جاهلان ؟

گ.م

تاریخ را چگونه بخوانیم ؟ تاریخ را چگونه بخوانیم ؟  تاریخ را چگونه بخوانیم ؟  تاریخ را چگونه بخوانیم ؟ تاریخ را چگونه بخوانیم ؟ تاریخ را چگونه بخوانیم ؟ تاریخ را چگونه بخوانیم ؟ تاریخ را چگونه بخوانیم ؟ تاریخ را چگونه بخوانیم ؟ تاریخ را چگونه بخوانیم ؟ تاریخ را چگونه بخوانیم ؟ 

پست های مرتبط

لینک کوتاه: http://GMozafarian.ir/iyAEw
ایرانایرانیباستانبخوانیمتاریختاریخ را بخوانیم یا نخوانیم ؟تاریخ را چگونه بخوانیم ؟تغییرچه تاریخی را باید خواند ؟خوددانستنکتابگ.مگشتاسبمطالعهمظفریانمعاصرمعاصر یا باستان ؟نخوانیمندانستن

گشتاسب مظفریان گشتاسب مظفریان • شهریور ۱, ۱۳۹۵


پست‌های قبلی

پست‌های بعدی

Comments

  1. مهاجرت کردن به کانادا تیر ۲۷, ۱۳۹۶ - ۲:۲۲ ب.ظ Reply

    خسته نباشید مرسی به خاطر این وبسایت کاربردی

پاسخ دهید

Your email address will not be published / Required fields are marked *