ایده های جهانی

چگونه یک ایده داشته باشیم؟

چگونه یک ایده داشته باشیم؟؟

به نام خداوند جان و خرد

چگونه یک ایده داشته باشیم؟؟

درود بر دوستان گرامی حتما شنیدید که خیلی ها میگن ایده های میلیاردی دارن یا میلیونر هایی رو میبینید که میگن همه چیز از یک ایده شروع شده. و حتما شما هم مثل خیلی های دیگه دوست دارید از اینجور ایده ها داشته باشید تا بتونید با توسعه و پیاده سازی اون ایده پولدار بشید و کسب و کار خودتون رو داشته باشید. برای داشتن ایده های خوب نیاز به خلاقیت هست و باید سعی کنید تا جای ممکن خلاق باشید. راه های زیادی برای افزایش خلاقیت وجود داره مثلا یکی از راه های اون گذراندن وقت با کودکان هست و دیدن برنامه ها و کارتون هایی که برای کودکان ساخته میشه. نقاشی کشیدن و رویا پردازی و همچنین شروع نوشتن یک داستان تخیلی (ت*خ*م*ی تخیلی) هم خیلی کمک میکنه. توجه داشته باشید که منظورم من این نیست که به سمت نویسندگی برید بلکه سعی کنید از تخیل خودتون استفاده کنید تا خلاقیت رو در وجود خودتون زنده کنید و چیز های جدیدی رو توی ذهنتون بسازید. همچنین بازی جمله سازی با کلمات بی ربط هم خیلی توی خلاقیت کمک میکنه البته بهتره که این بازی رو به سبک گشتاسب انجام بدید میگم به سبک گشتاسب چون شیوه بازی کردن من در این بازی در بین خانواده , دوستان و همکاران به همین اسم معروف شده. خب شیوه من اینه که بعد از گفتن کلمات توسط دوستان بجای ساخت فقط یک جمله سعی میکنم از جمله ای داستانی بسازم مثلا یکی از جمله های داستانی جالبی که ساختم با پنج کلمه : خَرموش, درخت , تفنگ , صحرا و مرگ بود که داستان یک خرموش که در میانه نبرد تفنگش رو زمین میزاره و فرار میکنه و در صحرا گم میشه و در زیر یک درخت میمیره بود. شاید بگید جمله جالبی نبود اما همینکه خلاقیت بخرج بدید و از این پنج کلمه نامرتبط یک داستان جنگی و درام دربارید خودش خیلی به خلاقیتتون کمک میکنه.

2015 04 10 1428680355 4850708 HowMuchIsIdeaWorth thumb - چگونه یک ایده داشته باشیم؟

همچنین باید درک کنید که ایده ها آنچنان هم چیزهای عجیب و غریبی نیستن و بیشتر ایده های پول ساز بسیار ابتدایی و فقط برای رفع نیاز شخص ایده پرداز بودن. مثلا صاحب ایده دوست داشته که از مراحل تولید لباس نخی که به تن میکنه با خبر بشه برای همین به کارگاه های دوزندگی و نخ ریسی و پشم چینی رفته و بعد از دیدن این مراحل به این پی برده که اشخاص خیلی زیادی توی دنیا هستن که دوست دارن این مراحل رو برای هر لباسی که به تن میکنن ببینن پس یک فروشگاه اینترنتی میزنه و لباس ها رو همراه با نمایش مراحل تولید به فروش میزاره. این یک ایده خوب هست یا مثلا شخصی که برای اولین بار ایده خوراک بیرون بر رو داده یا کسی که ایده تلفن همراه رو داده تمامی آن ها ایده هایی رو دادن که باهاش بتونن نیاز های شخصی خودشون رو پوشش بدن. شماهم باید شروع کنید به شناسایی نیاز های خودتون هر چقدر که ذهنتون بازتر باشه و دید وسیع تری داشته باشید احساس نیاز بیشتری میکنید و مطمئن باشید که در این دنیا اشخاص خیلی زیادی هستن که مثل شما اینچنین نیاز هایی رو دارند و با ارائه خدماتی که اون نیازها رو (که قبلا نیاز خدتون هم بودن) پوشش میده میتونید کسب درآمد کنید. و کسب و کار خودتون رو داشته باشید.

دقت داشته باشید که ایده ها چیز های عحیب و غریبی نیستن و از سمت آدم فضایی ها نمیان و در ذهن انسانهایی مثل من و شما شکل گرفتن پس از اگر بقیه میتونن ماهم میتونیم اگر بقیه نتونستن ما باید بتونیم 🙂

در آخر سعی کنید همیشه درحال ایده پردازی باشید برای هر چیزی یک ایده داشته باشید.

چگونه یک ایده داشته باشیم؟؟ چگونه یک ایده داشته باشیم؟؟ چگونه یک ایده داشته باشیم؟؟ چگونه یک ایده داشته باشیم؟؟ چگونه یک ایده داشته باشیم؟؟ چگونه یک ایده داشته باشیم؟؟ چگونه یک ایده داشته باشیم؟؟ چگونه یک ایده داشته باشیم؟؟ چگونه یک ایده داشته باشیم؟؟ چگونه یک ایده داشته باشیم؟؟ چگونه یک ایده داشته باشیم؟؟

پست های مرتبط

لینک کوتاه: http://GMozafarian.ir/wwTwd

دیدگاه خود را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *