advise

۱۰ ویژگی یک مشاور خوب

۱۰ ویژگی یک مشاور خوب

به نام خداوند جان و خرد

انتخاب یک مشاور آگاه, با تجربه و قابل اعتماد یکی از مهمترین تصمیماتی است; که شما باید برای کسب و کار خود بگیرید. اگر مشاوری که انتخاب می‌کنید قابل اعتماد نباشد ممکن است, که اطلاعات مربوط به پروژه های شما را به رقبای شما بفروشد. و این خود یک شکست بزرگ برای کسب و کار شماست. هر چند ممکن است فکر کنید که چنین اتفاقاتی در کسب و کارهای کوچکی همانند کسب و کار شما رخ نمی‌دهد. اما برعکس میزان درز اطلاعاتی در کسب و کار های کوچک بیشتر است. همچنین آگاهی و تجربه مشاور بسیار مهم است. یک مشاور بی تجربه با مشاوره های غلط و تئوری خود میتونه یک کسب و کار عظیم رو زمین بزنه و البته مشاوری که با تجربه باشه ولی از مسائل روز آگاهی نداشته باشه با ارائه مشاوره های قدیمی ضررهای مالی هنگفتی به شما میزنه مثلا اگر مشاور شما از مسائل مالی آگاه نباشه مشاوره ای به شما میده که نوسانات ارز در اون حساب نشده و بعدا در هزینه ساخت محصولات شما تاثیر منفی می‌گذاره و ضرر می‌کنید.

در اینجا سعی کردم ۱۰ تا از بهترین ویژگی‌های یک مشاور خوب رو معرفی کنم تا در آینده بتوانید مشاوران خوبی را برای توسعه کسب و کارتون استخدام کنید.

 1. شهرت خوبی دارند
           سوال از خانواده , دوستان و همکاران و گرفتن بازخورد های خوب می‌تونه اولین قدم شما برای تایید یک مشاور باشه و در قدم بعد شما میتوانید از شرکت سابقی که در آن کار میکرده سوالاتی به پرسید و خروجی کارهای مشاوره های کاندید مورد نظر خودتون رو ببینید. اگر بازخوردها خوب بود یعنی شهرت خوبی داره و این یعنی مشاور کار آمدی هست.
 2. رویکردی پیشگیرانه دارند
           یک مشاور خوب قبل از اینکه اتفاقی بیوفتد به آن فکر می‌کند و همیشه بدترین احتمالات را در نظر میگیرد. و ساز و کارها را به نحوی برنامه ریزی می‌کند که از مشکلاتی که در اکثر کسب و کارها اتفاق می‌افتد پیشگیری شود.
 3. بدون ترس هستند
           مشاوران از شما ترسی ندارند و بدون ترس صحبت می‌کنند. آنها از گفتن اشتباهات شما ترسی ندارند. آنها بدون ترس از اخراج شدن ضعف های شما و تیمتان را میگویند.
 4. اعتماد و اطمینان شما را جلب می‌کنند
           برای مشاورها چیزی مهمتری از اعتماد کارفرما نیست. اگر شما به آنها اعتماد کامل نداشته باشید مشاوره های آنها پشیزی نمی‌ارزد. برای همین تمام تلاش خود را روی جذب اعتماد شما میگذارند.
 5. یک حرفه ای با دیدی اقتصادی هستند
           اکثر مشاورها در زمینه ای که مشاوره میدهند حرفه ای هستند. اما همه آنها دید اقتصادی ندارند; شما به یک مشاوری نیاز دارید که به فکر وضعیت مالی شما باشد و جوری مشاوره دهد که با کمترین هزینه ها بیشترین بازخورد را دریافت کنید.
 6. یک دید کلی از وضعیت مالی شما دارند
           یک مشاور خوب قبل از هر چیز وضعیت مالی شما را چک می‌کند و نسبت به حساب بانکی شما مشاوره می‌دهد. مثلا ایجاد یک معدن آهن در دنباله دار کیو۱۲۴۷۸ عالیست و به شما امکان دسترسی به میلیاردها تن آهن که بیش از تمام چیزی که در سیاره ماست میدهد; اما آیا شما از پس هزینه انجام چنین کاری بر میاید؟؟؟ یک مشاور خوب نسبت به حساب بانکی شما مشاوره هایی ریسکی می‌دهد.
 7. همیشه یک تیم پشتیبان دارند
           گرچه ممکن است یک مشاور در ظاهر تنها باشند اما اینطور نیست تمامی مشاورهای خوب یک تیم پشتیبان شامل چند دستیار و … دارند. البته نیازی نیست که این تیم پشتیبان حتما در یک دفتر مرکزی مشغول به کار باشند. ممکن است که این تیم دوستان نابغه ای باشند که در شرکت های دیگری کار کنند اما به این مشاور هم در عمر مشاوره کمک کنند.
 8. یک استراتژی واضح دارند
           هر مشاوری برای خود یک استراتژی و قانون کلی دارد. مثلا بعضی ها محافظه کار هستند و بعضی ها مهاجم و …. مشاورهایی که در استراتژی های خود ثبات ندارند بدرد کسب و کار شما نمیخورند.
 9. همراه با شما کار می‌کنند
           یک مشاور باید همراه با شما و تیمتان کار کند نه در مقابل شما. بعضی از مشاورهای تازه کار فکر می‌کنند از همه بیشتر میفهمند و همین باعث میشود که دیدگاه هایشان همیشه در مقابل نظرات تیم قرار بگیرید و بخواهد مسیر کسب و کار شما یا هویت اصلی کسب و کار را تغییر دهند (البته در بعضی از کسب و کارها به شدت نیاز به تغییرات اینجنینی است ولی خب در مثال مناقشه نیست)
 10. منافع شما را در اولویت قرار می‌دهند
           منافع شما مهمترین چیز است همین و همین و همین
  بزارید یک خاطره براتون تعریف کنم. چند وقت پیش یک شرکت دولتی از ما درباره انجام یک پروژه کلان سازمانی که مربوط به یکی از سازمان های بزرگ کشور بود مشاوره خواست. ما می‌توستیم به راحتی بگیم که شما باید کل سخت افزار و نرم افزار رو طراحی و توسعه بدید و پروژه رو هم خودمون بگیریم و چند صد میلیون تومان هزینه انجام پروژه رو دریافت کنیم. اما بجای اینکار منافع شرکت درخواست کننده رو در نظر گرفتیم و مشاوره صحیح ارائه دادیم و پروژه ای که ممکن بود چند صد میلیون تمان هزینه برای اون سازمان داشته باشه با چیزی در حدود ۵۰ میلیون تومان تموم شد.

  پ.ن: دمشون گرم متوجه کاری که کردیم شدن و کلی بهمون پاداش دادن 🙂
  خلاصه بگم منافع مشتری از همه چیز مهمتر هست و همین باعث شهرت خوب و تجربه و … میشه.

اگر نیاز به مشاوره داشتید خوشحال میشم بتونم بهتون کمک کنم میتونید اطلاعات تماسم رو از بخش درباره من یا همین منوی سمت چپ بردارید و باهام تماس بگیرید یا برید توی سایت شرکتم یعنی استانس و با شرکت تماس بگیرید.

۱۰ ویژگی یک مشاور خوب ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب برای یک کسب و کار ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب برای یک کسب و کار ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب برای یک کسب و کار ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب برای یک کسب و کار ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب برای یک کسب و کار ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب برای یک کسب و کار ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب برای یک کسب و کار ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب برای یک کسب و کار ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب برای یک کسب و کار

پست های مرتبط

لینک کوتاه: http://GMozafarian.ir/9ghfL

دیدگاه خود را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *