سایت ارزان - طراحی سایت ارزان

طراحی سایت ارزان

به نام خداوند جان و خرد

اگر کمی در اینترنت بچرخید و به دنبال سفارش طراحی یک وبسایت باشید; حتما به اشخاص یا استودیو‌ هایی برخواهید خورد که به شما نوید طراحی ارزان یک وبسایت شیک را می‌دهند. این اشخاص به سه دسته تقسیم می‌شوند.

  1. آنهایی که دروغ می‌گویند و در زمان عقد قرارداد پوست شما را با هزینه های جانبی می‌کنند.
  2. آنهایی که از قالب های آماده و NULL استفاده می‌کنند.
  3. و آنهایی که راست می‌گویند اما کیفیت طراحی قابل قبول نیست.

برای اینکه این سه مورد رو به خوبی درک کنید اول باید با هزینه ها و مراحل طراحی یک سایت آشنا بشید. برای طراحی یک وبسایت به یک تیم یا یک طراح حرفه‌ای وب نیاز داریم.

تیم طراح شامل یک طراحی UI و یک طراح UX و یک برنامه نویس front-end و یک برنامه نویس Back-end می‌شود. زمانی که شما سفارش طراحی یک وب‌سایت را به این تیم می‌دهید طراح UI و طراح UX این تیم همراه با هم یک ظاهرزیبا و کاربردی با تجربه کاربری خوب را برای شما طراحی می‌کنند و ممکن است این طراحی به دلایل مختلف بارها تغییر کند. یکی از این دلایل میتواند هماهنگ نبودن طراحی با سلیقه شما باشد. پس از طراحی ظاهر سایت شما یک (در اصل چند برنامه نویس هستند ولی در اینجا ما حداقل را در نظر گرفته‌ایم) برنامه نویس Front-End آن ظاهر طراحی شده را به صورت کدهایی مطابق استاندارد های طراحی وب W3C و کاملا رسپانسیو (واکنشگرا) و بهینه درآورده. و پس از آن یک برنامه نویس Back-End کدهای هسته (امکانات مورد نیاز شما در سایت) را می‌نویسد. و البته شیوه نگارش این کدها در هزینه های آینده شما برای بروزرسانی این وب‌سایت بسیار تاثیر گذار است. اگر برنامه نویس‌های تیم حرفه‌ای بوده و کدهایی تمیز, شئ‌گرا نوشته یا از چارچوب MVC استفاده کنند هزینه‌های بروزرسانی شما به شدت کاهش می‌یابد. اما اگر برنامه نویس حرفه‌ای نبوده و کدهایی ماکارونی وار و کثیف بنویسد. هزینه های بروزرسانی صد چندان خواهد بود.
یک تیم خوب باید شامل متخصصین سئو, امنیت و…. باشد. تا وب سایت شما را از نظر سئو و امنیت و … بهینه سازی و اصولی طراحی و توسعه دهند.

حال که فرآیند طراحی وب رو تا حدودی متوجه شدیم برگردیم به همون سه دسته‌ای که معرفی کرده بودیم. دسته اول دروغگویانی که زمان عقد قرارداد پوست مشتری رو میکنند. پوست کندن یعنی چی؟ یعنی شما رو مجبور میکنن برای کوچکترین تغییرات درون وب‌سایتتون هزینه‌های زیادی رو پرداخت کنید. به عنوان مثال پس از طراحی ظاهر وب‌سایت اگر باب طبع شما نباشه ظاهر رو تغییر نمیدهند و می‌گویند ما یک بار ظاهر سایت را طراحی کرده‌ایم برای طراحی دوباره باید هزینه طراحی دوباره را پرداخت کنید. و برای پشتیبانی کامل و برای رفع باگ ها و… هزینه هایی رو پرداخت کنید. (در تمامی شرکتها پشتیبانی شامل هزینه های جداگانه‌ای می‌شود. اما نه اینطور که برای هر بخش از پشتیبانی هزینه‌ای جداکانه مطرح شود)

دسته دوم آنهایی هستند که از سیستم های رایگان و قالب های Null استفاده می‌کنند. استفاده از سیستم های رایگانی همانند وردپرس اصلاً بد نیست اما باید مراقب بود که برای یک سیستم وردپرسی هزینه توسعه یک CMS اختصاصی رو ازتون دریافت نکنن. همچنین هزینه‌ی طراحی قالب اختصاصی و قالب های آماده بسیار متفاوت هست (هزینه قالب آماده کمتر از قالب اختصاصی است). نکته قابل توجه در این دسته افراد سودجویی‌ست که برای افزایش سود خود با استفاده از قالب های Null (هک شده) وب سایت شما را طراحی کرده و امنیت و اعتبار برند شما را زیر سوال می‌برند. بیش از ۷۰% قالب های Null دارای Backdoor و حفره های امنیتی هستند.

دسته سوم تیم‌هایی که حقیقت را می‌گویند اما توانایی طراحی یک وب‌سایت با کیفیت را ندارند. تصور کنید چند شخص مبتدی دور هم جمع شوند و تیمی به منظور طراحی وب راه اندازی کنند. با اینکه این اشخاص یک تیم طراحی وب هستند اما توانایی تولید یک وبسایت با کیفیت را ندارند برای همین هزینه های آنها بسیار کم هست.

توجه داشته باشید که مدت زمان طراحی یک وبسایت شرکتی (با کیفیت خوب) حداقل ۱ ماه است و برای طراحی حداقل به یک تیم ۶ نفره نیاز است. اگر حقوق هر کدام از اعضای تیم را میانگین ۲ میلیون تومان حساب کنیم بدون سود شرکت و… ۱۲ میلیون تومان حقوق تیم توسعه دهنده می‌شود. حال خودتان مقایسه کنید که چگونه بعضی از شرکت ها هزینه ای ۱ تا ۲ میلیون تومانی برای طراحی های خود دریافت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:  ۱۰ ویژگی یک مشاور خوب

تا اینجا متوجه شدیم که هر چقدر پول بدیم آش میخوریم. پس با تیم های حرفه‌ای همکاری کنید و از مشاورین این حوضه مشاوره بگیرید. من خودم مشاور هستم تماس بگیرید از هزینه مشاوره هم نترسید:)

طراحی سایت ارزان طراحی سایت ارزان طراحی سایت ارزان طراحی سایت ارزان طراحی سایت ارزان طراحی سایت ارزان طراحی سایت ارزان طراحی سایت ارزان طراحی سایت ارزان طراحی سایت ارزان طراحی سایت ارزان

پست های مرتبط

لینک کوتاه: http://GMozafarian.ir/ZibIf

دیدگاه خود را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *